Також у планах міністерства – відкриття офіційної автостанції з кінцевою станцією в пункті пропуску та Центру надання адмінпослуг для українських громадян у Криму. Міністерство інфраструктури спільно з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій та Херсонською обласною державною адміністрацією до кінця 2018 року побудують два контрольно-пропускних пункти «Каланчак» і «Чонгар» на тимчасовій адміністративній межі з анексованим Кримом. Про це під час Херсонського міжнародного економічного форуму повідомив заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк.

«Міністерство інфраструктури спільно з Міністерством з питань тимчасово окупованих територій Херсонської обласної держадміністрації рік домагалися рішення… Нарешті, було прийнято рішення про виділення з резервного фонду держбюджету коштів. Зокрема, 105 млн грн дав бюджету з резервного фонду на будівництво двох пунктів в’їзду-виїзду, 2 млн грн дало Міністерство інфраструктури на проектну документацію. Мінінфраструктури вже оплатило послуги Інституту служби безпеки України, який розробив проекти контрольних пунктів в’їзду-виїзду, вони вже готові», – сказав Лавренюк.

За його словами, мова йде про КПВВ «Чонгар» і «Каланчак».

«Будувати українське державне підприємство, в цей понеділок вони вже отримають гроші з казначейства. Обладміністрація виділяє землю, і я планую, що їх побудують десь до кінця листопада – початку грудня 2018 року», – сказав Лавренюк. 

«Ми будуємо з нуля. Ті контрольні пункти в’їзду-виїзду, які зараз є, не відповідають умовам і реаліям, які потрібні сьогодні під час перетину людьми тимчасового адміністративного кордону, під час несення служби правоохоронцями і спецслужбами там. Немає елементарних людських умов, санітарних зон і т. п. У нас в планах – зробити тимчасові споруди, якісні зони та сервіси для людей», – розповів у коментарі УНІАН заступник міністра. За його словами, також планується відкриття офіційної автостанції з кінцевою точкою в одному з нових пропускних пунктів.

«Зараз туди провозять лише нелегальні перевізники, тому що немає кінцевої станції маршруту, – зазначив Лавренюк. – Після відкриття автостанції, будуть відкриті нові маршрути, паспорти маршрутів з кінцевою станцією «Чонгар» або «Каланчак».

«Зараз там працюють нелегальні перевізники, а Укртрансбезпека не робить нічого, щоб не допустити порушень», – додав заступник міністра.

Лавренюк також анонсував ще окремий спільний проект – Центр надання адміністративних послуг, де кожен український громадянин з АР Крим, який з тих чи інших причин не має закордонного біометричного паспорта, «зможе законним способом перетнути тимчасовий адміністративний кордон і отримати цей паспорт там же на місці, а далі сісти до офіційного транспортного засобу, доїхати до Херсонського аеропорту і полетіти до будь-якої країни Європи», оскільки зараз у них немає такої можливості.

УНІАН

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *