11 вересня під час прес-конференції в Українському національному інформагентстві «Укрінформ» в Києві представники ЗМІ звернулися до голови Херсонської ОДА Андрія Гордєєва із запитанням щодо ситуації з екологічним забрудненням від діяльності заводу «Титанові інвестиції». Очільник Херсонщини повідомив: «Ми роздали вже близько 20 000 марльових пов’язок, у нас постійно працюють бригади медичної допомоги, ми оглянули всі діточок, які підпадають під можливу першу зону ураження: 7 населених пунктів. Жодного цивільного, який потерпів від хімічного забруднення, не зафіксовано».

Щодо реагування лікарів, то вчора медичні працівники з області побували у селах Новоолександрівка, Олексіївка та Хорли Каланчацького району. В оглянутих дітей та малюків жодних проявів від токсичних уражень не виявлено, лише сезонні захворювання, такі як отіти та нежить.

У зв’язку із розвитком подій на території поблизу Армянська, журналістів цікавило питання, чи розглядаються варіанти подачі води на територію тимчасово окупованого Криму.

У результаті вивчення цієї ситуації та лабораторних досліджень було виявлено, що  основним джерелом забруднення є саме діяльність заводу «Титанові інвестиції», а не кислотний накопичувач, половина якого розташована на території Херсонської області. На цьому наголосив голова Херсонської обласної державної адміністрації Андрій Гордєєв: «Воду ніхто давати не збирається. У випадку, якщо завод «Титан» продовжить труїти населення, то ми розробили радикальні міри з метою зупинення його діяльності. Побудувана сучасна стаціонарна дамба. Будували її для того, щоб додатково зрошувати понад 7 тис га земель в Херсонській області. Ми маємо чітку позицію – дамба збудована, воду через Північно-Кримський канал на окупований Крим не подамо».

Херсонська ОДА

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *