27 серпня під час прес-брифінгу, який відбувся у рамках щорічної обласної серпневої конференції педагогічних працівників Херсонщини, представники ЗМІ торкнулися питання переходу закладів загальної середньої освіти Херсонщини на викладання українською мовою. Відповідь на нього надав голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв, зазначивши:

«Протягом 2017-2018 років з 27 шкіл, в яких викладають предмети російською мовою, 16 закладів добровільно перейшли на українську мову і лише 11 – продовжили освітній процес російською мовою. Наразі залишилося близько 700 дітей, які підуть у 5 клас та будуть навчатися російською мовою».
 
Для цих закладів освіти за рахунок субвенції з державного бюджету придбано обладнання для кабінетів української мови та літератури.
 
9 закладів освіти (один у м. Нова Каховка та 8 у м. Херсоні) новий 2018-2019 навчальний рік розпочинають з 100% викладанням українською мовою у перших класах. У цих школах весь орієнтовний контингент, а це 796 майбутніх першокласників, навчатиметься державною мовою.
 
Здійснили перехід на українську мову навчання у 10-х класах 17 закладів загальної середньої освіти: 10 – у м. Херсоні, 4 – у Генічеському, по 1 – м. Нова Каховка, Каховці, Великолепетиському районі.
 
Майже втричі зменшилася кількість здобувачів освіти 5-х класів, для яких освітній процес здійснюється російською мовою.
 
Однак, ще не завершено формування єдиного мовного середовища в закладах освіти м. Херсона, Великолепетиського, Іванівського, Каховського та Олешківського районів, де створюються 5-ті класи з російською мовою навчання.
 
Зберігається двомовність в організації освітнього процесу для здобувачів освіти в 10-их класах м. Херсона й Генічеського району.
 
«Ми нікого не змушуємо, адже це процес свідомого вибору людини. Але впевнений, що пройде ще рік і у всіх школах будуть викладати українською мовою», – наголосив очільник Херсонщини Андрій Гордєєв.

Херсонська ОДА

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *