Для Центру первинної медичної допомоги Каланчацької об’єднаної територіальної громади придбано нове діагностичне обладнання та ком’ютеризувано 12 робочих місць лікарів – терапевтів. Інвестиція майже в 1 млн грн повинна вплинути і на якість медичних послуг, і зробити її доступною. Діагностика – безкоштовна. Центр обслуговує жителів 6 сіл, які ввійшли до Каланчацької об’єднаної територіальної громади: Новокиївки, Новопавлівки, Гаврилівни, Олександрівки, Роздольного та Привілля. Окрім цього, користуються його послугами і жителі сіл Новоолександрівки, Хорлів та Олексіївки.

На початку року цього року в центрі первинної медичної допомоги з’явився сучасний кардіограф, який зв’язаний з Центром серця у Херсоні, тому місцеві лікарі можуть і швидко встановити діагноз пацієнту, відправити на стаціонарне лікування швидкою.

Серед придбаного устаткування і мобільний УЗД-апарат та мамограф. На ньому вже пройшло обстеження 230 жінок, в третини – підтвердився діагноз. На жаль, пацієнти звертаються в складних випадках. Більшість лікарів центру – вже у віці. В ОТГ почали шукати молодих лікарів за Програмою розвитку людського капіталу, яка була прийнята на Херсонщині минулого року.

Джерело: телеканал “Скіфія” Херсон

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *