Самотнім може почуватися будь-який підліток, з будь-якої, навіть найблагополучнішої, сім’ї. Втім, якщо цей підліток сирота або позбавлений батьківського піклування, то його самотність стає всепоглинаючою, ключовою обставиною, яка вирішує його майбутнє. 7 років тому громадська організація «Одна надія» започаткувала наставництво – новий вид безоплатної допомоги дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, насамперед підліткам. 20 липня зазначене питання обговорювалося в облдержадміністрації за «круглим столом», де було наголошено:

мета наставництва – підготувати дитину, позбавлену батьківської опіки, до самостійного життя. Адже діти в інтернатах не вміють готувати їжу, робити покупки, захищати свої права тощо. Допомогти їм у цьому може наставник, який має стає для дитини другом.

Керівник громадської організації «Одна надія» Тетяна Іордан розповіла присутнім, що стати наставником означає стати турботливим дорослим, другом, готовим присвятити дитині з інтернату свій час, знання і досвід. Наставник повинен мати повних 18 років, бажання допомагати іншим, слухати, бути терплячим, і звісно любити дітей.

«На практиці це виглядає так: за людиною, яка бажає стати наставником, закріплюється одна дитина-сирота, до якої, щонайменше чотири рази в місяць, слід приїздити в інтернат, проводити з нею час, гратися, спілкуватися, вчити елементарним навичкам життя. Наприклад, приготувати разом їжу, розповісти про економію коштів, поговорити про майбутню професію, допомогти в особистих проблемах чи конфліктах. Словом, підготувати дитину-сироту до дорослого самостійного життя та соціальної адаптації», – зазначила Тетяна Іордан та підкреслила, що як правило, для наставництва обирають дітей з 8 до 18 років, тому що у цьому віці вони краще розуміють, що наставник – це не майбутня мама чи опікун.

Присутній на заході заступник голови облдержадміністрації Олександр Адамчик підкреслив, що очільник області Андрій Гордєєв підтримує та схвалює реалізацію програми наставництва в області.

«Багато дітей-сиріт, які проживають в інтернатах, з різних причин не можуть бути всиновленими. У дітей старше п’яти років шанси знайти батьків різко знижуються. А бажаючих усиновити підлітка – одиниці. Це значно шкодить їх емоційному та душевному стану. Як результат, діти не підготовлені до самостійного життя, тому, більшість з них після виходу з інтернату ведуть асоціальний спосіб життя. Тому наставник є якраз тією рятівною соломинкою, що може посприяти виходу із зачарованого кола. Наставник може допомогти дитині виявити і розкрити свій потенціал, повірити в себе, захотіти змін і поступу. На мою думку на Херсонщини дуже багато добрих та чуйних людей, які із задоволенням візьмуться бути наставником», – прокоментував Олександр Адамчик.

Тож обговоривши нагальні питання в конструктивній бесіді за «круглим столом» між Уповноваженим Президента України з прав дитини, Херсонською облдержадміністрацією та громадською організацією «Одна надія» підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю, що допоможе у подальшому проведенні навчання та налагоджені співпраці громадських та благодійних організацій з центрами соціальних служб.

Херсонська ОДА

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *