Все більшу популярність в Україні отримує встановлення на приватні будинки сонячних електростанцій. Сьогодні – це не просто питання екологічної етики, а і реальний спосіб зробити своє житло повністю або частково енергонезалежним, заощаджувати на витратах за електроенергію, або навіть заробляти. Перші приватні СЕС, збудовані на Західній Україні дуже зацікавили жителів південних регіонів. Не минула ця новизна і Херсонську область. Херсонська область, визнана екологічно чистою, а по своїм кліматичним показникам наче створена для розвитку сонячної енергетики. Адже кількість сонячних днів, що приходять на рік, складає близько 240-260, що значно перевищує показники Західних або Центральних областей.

Що ж стосовно самого електропостачання, то постійне підвищення вартості електроенергії, перебої у постачанні, дороговизна, а у декотрих місцях навіть неможливість підключення загальних мереж, змушують населення замислюватись стосовно енергонезалежності своєї родини. До того ж, державна програма «зелений» тариф для приватних домогосподарств, суттєво надихає на встановлення приватних СЕС, адже з нею електростанція стає не лише окупною, економічно ефективною, а і може приносити в родину чи малий прибуток.

На сьогоднішній день по Херсонській області встановлено та підключено під «зелений» тариф близько 20-ти приватних СЕС. Та попит на них постійно збільшується.

Як повідомили у компанії, всі проекти були встановлені лише за один неповний місяць (грудень 2015 року). При чому два домогосподарства вже успішно продають електричну енергію, вироблену із сонячного випромінювання.

Джерело: EcoTown

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *