35269 листопада о 13:20 у с.Цукури Каховського району під час проведення земляних робіт місцеві мешканці виявили 5 артилерійських снарядів часів Другої світової війни. Інформація відразу була повідомлена до правоохоронних органів і місце виявлення міліціонери взяли під охорону. Також направлена заявка про необхідність знищення боєприпасів до групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спецпризначення.
ШАНОВНІ ГРОМАДЯНИ, ПАМ’ЯТАЙТЕ: брати вибухонебезпечний предмет у руки, переносити його, кидати у вогонь, розбирати тощо – смертельно небезпечно для вас та оточуючих!

Навіть найбільш уразливі частини боєприпасів (підривачі, детонатори) десятками років за будь–яких умов зберігання не втрачають своєї смертоносної сили. Час та неналежні умови зберігання не впливають на вибухівку і запали. Не варто намагатись самому розібратися зі знайденим підозрілим предметом. У деяких боєприпасах для ускладнення їх зняття та знешкодження, крім традиційних підривачів, додатково встановлюються різноманітні „сюрпризи», з якими і досвідченим саперам, навіть застосовуючи спеціальне спорядження, нелегко (а інколи – і неможливо) справитися.
ЯКЩО ВИ ВИЯВИЛИ ВИБУХОНЕБЕЗПЕЧНИЙ АБО НЕВІДОМИЙ (ПІДОЗРІЛИЙ) ПРЕДМЕТ, НЕОБХІДНО:
перш за все позначити місце знаходження вибухонебезпечного (або просто підозрілого) предмета, огородити його;
встановити добре видимий орієнтир, по можливості – вивісити прапорці червоного кольору і виставити охорону;
негайно повідомити про знахідку до місцевої Служби порятунку чи міліцію, де чітко вказати місце знаходження небезпечного предмета, свою адресу та телефон для можливості отримання піротехніками необхідної додаткової інформації.

Головне управління ДСНС України у Херсонській області

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *