DSCN8024 18 жовтня о 22:56 до Служби порятунку Каховського району надійшло повідомлення про пожежу у житловому будинку в с. Роздольне. По прибуттю за місцем виклику пожежні встановили, що горить перекриття прибудови на площі 8 м.кв. Причина загорання – порушення правил пожежної безпеки при користуванням пічним опаленням. Рятувальники оперативно ліквідували пожежу о 23:36, чим і врятували як прибудову до будинку, так і сам житловий будинок.
Отож, для безпечного користування пічним опаленням слід стежити за тим, щоб у першу чергу піч в домі була завжди справна, без тріщин в кладці. У місцях, де горючі конструкції будівель примикають до димарів і печей, необхідно передбачити необхідні протипожежні розподіли із цегли не менше  38 см. Якщо підлога перед топкою дерев’яна, необхідно прибити до підлоги металевий лист розміром 50х70 см. Стежте за тим, щоб біля грубок і печей не сушили дрова, не розвішували білизну, не знаходилися ближче ніж півметра столи, стільці, шафи та ліжка. Насамперед перед початком опалювального сезону треба перевірити і налагодити димарі.

Не забувайте, що димарі слід очищати щоквартально, а на горищі їх обов’язково треба білити. Розпалювати дрова в печі чи грубці газом або бензином категорично забороняється. Газ і бензин під час підпалення вибухають і при цьому полум’я спрямовується не в димар, а в кімнату і може обпалити обличчя чи запалити легкозаймисті речі, що знаходяться поблизу печі.

Ні в якому разі не можна залишати печі що горять без догляду, чи доручити наглядати за ними дітям. Грубки треба закінчувати топити до того часу як сім’я піде відпочивати, адже пожежа особливо небезпечна вночі, коли всі сплять і ніхто її завчасно не може помітити.

Рятувальники закликають: обігрівайтеся безпечно!

Головне управління ДСНС України у Херсонській області

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *