Зеленовка29 травня в приміщенні Херсонського окружного адміністративного суду слухалася справа, яка набула суспільного резонансу. Прокурор міста Херсона в інтересах держави в особі Міністерства інфраструктури України подав адміністративний позов до Управління транспортної, дорожньої інфраструктури і зв’язку Херсонської міської ради про визнання протиправним та скасування протоколу засідання конкурсного комітету з визначення автомобільного перевізника на міському автобусному маршруті загального користування № 33 від 18.02.2015. Резонанс справи викликаний тим, що маршрут № 33 з’єднує селище Зеленівку з містом Херсоном, і на захист цього маршруту на судове засідання приїхали жителі селища.

Всі представники громадськості були присутніми на судовому засіданні в якості вільних слухачів. В процесі судового засідання суддя, який розглядав справу, після пояснень сторін оголосив про відкладення слухання справи для витребування доказів.

При цьому, громадськість, не маючи можливості виступити на судовому засідання, організувала мітинг біля суду з вимогою поспілкуватися з суддею. Оскільки, таке спілкування з суддею поза межами судового засідання заборонено, то жителів селища запросили до приміщення суду, де з ними зустрівся голова суду.

Віталій Федорович вислухав представників громадськості, роз’яснив норми процесуального та матеріального права, пояснивши, що відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України, вільні слухачі не мають права на виступи в судовому засіданні, а головуючий суддя по справі повинен бути неупередженим, тому не може спілкуватися з будь-якою стороною по справі поза судовим засіданням. Наголосив, що вільні слухачі мають право бути присутніми в залі судового засідання під час слухання справи, але виступати, надавати пояснення по суті справи можуть тільки учасники процесу.

Отримавши вичерпні відповіді на всі свої запитання жителі селища Зеленівки розійшлися.

Прес-служба Херсонського окуржного адміністративного суду

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *