ЖованикПитання: я поклала на депозит в ПАТ «Дельта Банк» гроші в сумі 17 000 доларів США. На сьогодні банк ліквідований, що мені робити?
Катерина М.

Відповідь: Публічне акціонерне товариство «Дельта Банк» поки не ліквідований. Згідно інформації, розміщеної Фондом гарантування вкладів фізичних осіб на офіційному сайті Фонду в мережі Інтернет: www.fg.gov.ua, – у ПАТ «Дельта Банк» запроваджено

тимчасову адміністрацію строком на 6 місяців з 3 березня 2015 року до 2 вересня 2015 року включно. За законом (Закон України «Про систему гарантування вкладів фізичних осіб») Фонд гарантує виплату по вкладам в межах суми 200 000,00грн. (це гарантований державою мінімум), якщо вклади були зроблені в готівковій або безготівковій формі у валюті України або в іноземній валюті, які залучені банком від вкладника (або які надійшли для вкладника) на умовах договору банківського вкладу (депозиту), банківського рахунку або шляхом видачі іменного депозитного сертифіката, включаючи відсотки, нараховані на такі кошти. Орієнтовно, виплати по вкладам розпочнуться в першій декаді червня. Сума Вашого вкладу, яка перевищує гарантовану Фондом суму вкладу, може буде виплачена лише у четверту чергу та лише за рахунок коштів, одержаних в результаті ліквідації та реалізації майна банку. При цьому, перерахунок суми Вашого вкладу в іноземній валюті у національну валюту буде здійснено за офіційним курсом гривні до долару США, встановленим Національним банком України на день початку процедури виведення Фондом банку з ринку та здійснення тимчасової адміністрації (3 березня 2015 року).

За нашою практикою, процес виплати вкладів Фондом – тривалий, а задоволення вимог вкладників за межами суми, гарантованої Фондом, окрім цього, є не результативним. Та за будь-яких обставин ми радимо своїм клієнтам використовувати увесь арсенал юридичних заходів щодо повернення своїх грошових коштів, навіть, якщо їх сума перевищує 200 000,00 гривень.

АО Жованник i партнери

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *