28 квітня відбулися тактико-спеціальні тренувальні навчання на відкритому майданчику з деревиною «Херсонського річкового порту» АСК «Укррічфлот». Метою навчань було перевірити стан готовності пожежно-рятувальних підрозділів Херсонського міського гарнізону до дій по гасінню пожеж на об’єктах складування деревини. Керівник тренувального заходу заступник начальника Головного управління ДСНС області підполковник служби цивільного захисту Володимир Бєляєв наголосив на основних моментах відпрацювання й удосконалення у начальницького складу практичних навичок та вмінь керувати діями пожежно-рятувальних підрозділів Херсонського міського гарнізону під час гасіння пожеж на об’єктах складування деревини.

Він зауважив, що при оперативному розгортанні дії гарнізону мають бути чіткими і злагодженими. А при виконанні поставлених завдань на першому місці дотримання особовим складом пожежно-рятувальних підрозділів правил безпеки за принципом: рятувати з розумом.

Довідкова інформація. Херсонський річковий порт знаходиться на березі річки Кошова, загальною площею 15 га. Через нього проходять різноманітні вантажі: добрива, лісоматеріали, мастильні матеріали, залізо,- та будівельні матеріали. Відкритий майданчик порту слугує для розміщення навалочних вантажів, зокрема, складування металобрухту та деревини.

І от перша ввідна. За тактичним задумом навчань внаслідок кинутого невстановленою особою недопалку в районі першого причалу виникло загоряння деревини на відкритому майданчику. Диспетчер терміново сповіщає про це за телефоном “101” пожежно-рятувальну службу та вживає заходів щодо ліквідації пожежі первинними засобами пожежогасіння. Тим часом на гасіння умовної пожежі залучаються сили і засоби Херсонського міського гарнізону за викликом №2. 20-а Державна пожежно-рятувальна частина Суворовського району оперативно розгортає свої позиції і подає воду, ДПРЧ-10 і 14 відповідно Дніпровського і Комсомольського районів займають свої позиції на двох пірсах для забору води пожежними автомобілями з річки Кошова. Крім цих пунктів, для забору води на території Херсонського річкового порту на водопровідній мережі встановлено сім пожежних гідрантів. Але навчання для того і проводяться, щоб випробувати всі варіанти пожежогасіння, що можуть виникнути за реальних умов. Приміром, низький тиск у водогоні. Для ліквідації пожежі у річковому порту використовується пожежно-рятувальна техніка, пожежно-технічне озброєння, вогнегасні речовини. Загалом було задіяно 6 одиниць техніки і 45 чоловік особового складу.

Штаб пожежогасіння контролював роботу пожежно – рятувальних підрозділів і налагоджував взаємодію з обслуговуючим персоналом, який умовно евакуював людей з майданчика, суден, вантажних автомобілів та вагонів, що стоять біля причалів, а також портових портальних кранів, що знаходяться біля місця умовної пожежі.

Пожежу ліквідовано. І надходить додаткова ввідна. У результаті обрушення штабелю деревини заблокувало працівника порту. Для проведення аварійно-рятувальних робіт по визволенню потерпілого прибуває аварійно-рятувальний автомобіль Аварійно-рятувального загону спецпризначення ГУ ДСНС. Швидко і без додаткових травм «працівникові порту» надали домедичну допомогу і підготували для передачі працівникам швидкої допомоги. Тактико-спеціальні тренувальні навчання завершені. І як зазначив начальник оперативно-координаційного центру ГУ ДСНС області полковник служби цивільного захисту Юрій Гатілов, поставлені завдання виконані на оцінку «добре».

Об’єкт за своїми параметрами не з простих, і особовий склад гідно справився з відпрацюванням варіантів тактичних можливостей під час гасіння пожежі такого формату і взаємодії між підрозділами херсонського гарнізону.

Головне управління ДСНС України у Херсонській області

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *