Національний банк України розпочав перевірку достовірності відомостей щодо застосування заборон, передбачених частинами третьою і четвертою статті 1 Закону України «Про очищення влади», згідно із затвердженим Кабінетом Міністрів України графіком. У межах цієї перевірки публікуються відомості декларацій першого заступника Голови Національного банку України Олександра Писарука та заступників Яківа Смолія, Владислава Рашкована та Дмитра Сологуба. Усі інші посадові та службові особи Національного банку України проходитимуть перевірку з 20 квітня 2015 року до 30 червня 2016 року згідно із затвердженим Національним банком України графіком. У міру того як проходитиме перевірка відбуватиметься й публікація їх декларацій.

Голова Національного банку України Валерія Гонтарева пройшла процедуру перевірки згідно із Законом України «Про очищення влади» у грудні 2014 року. На виконання цього закону було опубліковано декларацію про доходи Голови за 2013 рік і розміщено на сайті Верховної Ради України, а відомості – на сайті Національного банку України. Цього року декларація про доходи за 2014 рік Голови опублікована на сайті Національного банку України згідно із Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».

«У 2014 році на державну службу до Національного банку України стали приходити провідні топ-менеджери українських компаній та міжнародних організацій. Їх поєднує спільні мета і мотивація – реформувати Національний банк України, змінити систему, зробивши її більш ефективною і близькою до європейських стандартів. Ці люди змінюють уявлення суспільства про державних службовців. Сьогодні – це професіонали, які мають ім’я та репутацію на українському ринку, з відповідними фінансовими статками. 

Походження цих статків цілком прозоре та зрозуміле і завдяки прогресивному законодавству контролюється громадськістю», – зазначив член Правління Національного банку України, директор Департаменту персоналу Роман Борисенко.

Прес-служба  Національного банку України

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *