22 січня, у День соборності України, до херсонських рятувальників завітали діти з підшефної школи-інтернату. Приїхали вони на автобусі з написом «Оперативно-рятувальна служба». На обличчях малечі була непідробна радість. Вони очікували на справжній сюрприз від старших товаришів і перед шефами стояло завдання виправдати дитячі сподівання.

Підшефні не вперше беруть участь в громадських акціях, які проводять в Головному управлінні ДСНС області, і цього разу вони долучилися до заходів під гаслом «Запобігти. Врятувати. Допомогти». 

Спочатку хлопчики і дівчатка познайомилися з бойовим оснащенням співробітників 20-ї Державної пожежно-рятувальної частини Суворовського району м.Херсона. Командир відділення цього підрозділу Олександр Горбенко вже не вперше проводить екскурсію для дитсадівців і школярів Херсона, і в нього дуже добре виходить знайти спільну мову з дітьми. Він продемонстрував наочно яким приладдям доводиться користуватися, щоб вивільнити затиснену людину з автомобіля, з-під завалу, обрізати електропроводи тощо. Рятувальник познайомив екскурсантів з насосом по забору води у цистерну, «пістолетом», що подає воду, гідроелеватором для забору води. Традиційно гостям підрозділу дозволили приміряти елементи рятувального одягу, зокрема, апарати зі стисненим повітрям. А демонстрація в дії рятувальної автодрабини викликала справжній ажіотаж. 

Рятівники розповіли дітям про основні правила поводження з електроприладами, з відкритим вогнем і нагадали правила поведінки на водоймах як взимку, так і влітку. Підшефні у свою чергу відповідали на поставлені запитання і за правильні відповіді були заохочені солодощами.

Після діалогу подорож до Служби порятунку продовжилася у навчальному класі, кімнаті відпочинку, їдальні. діти переконалися у тому, що рятувальники не просто перебувають на робочому місці, щоб за потреби виконати свій професійний обов’язок, а живуть тут повноцінним життям. А для цього у ДПРЧ-20 створені гідні умови.

Насамкінець зустрічі діти подякували шефам за змістовну зустріч і запросили в гості до себе. 

За повідомленням Херсонської ОДА

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *