Як повідомив прокурор Херсонської області Богдан Подубинський під час спілкування з представниками електронних ЗМІ, поточного року було складено 99 протоколів про вчинення адміністративних корупційних правопорушень. Більшість корупційних дій, а саме 8 виявлено у сфері земельних правовідносин, у бюджетній сфері  – 1, у сфері освіти – 2, у сфері охорони довкілля – 1.

Як приклад, за матеріалами УСБУ в області судом до адміністративної відповідальності притягнуто колишнього голову Генічеської районної державної адміністрації за те, що він не повідомив про конфлікт інтересів при наданні земельних ділянок своїй дружині та доньці. Слід відмітити, що в області посаадовці такого рангу не приитягувалися до відповідальності упродовж трьох років.

У 2014 році у сфері протидиї корупції прокурорами внесено 60 подань, за результатами розгляду яких звільнено 5 осіб, а інших було притягнуто до відповідальності факти одержання та надання неправомірної вигоди. 

Половина виявлених злочинів  – це факти одержання та надання неправомірної вигоди, загальна сума якої у направлених до суду кримінальних провадженнях склала понад 1,6 млн.грн., тоді як торік ця цифра була значно меншою – 350 тис. грн.

За розслідуваними провадженнями до кримінальної відповідальності притягнуто: 6 державних службовців, 2 працівників органів внутрчшніх справ, 4 – органів цивільного захисту, 3 – державної кримінально-виконавчої служби, 12 керівників підприємств і установ, 4 посадові особи місцевого самоврядування та інші.

Так, направлено до суду обвинувальний акти стосовно селищного голови, який вчинив замах на одержання неправомірної вигоди в розмірі 80 тис. доларів США за надання в оренду земельної ділянки для будівництва автокемпінгу. Стосовно селищного голови, який спільно з іншими особами одержав неправомірну вигоду в розмірі 90 тис. долларів за виділення земельних ділянок на морському узбережжі.

Також, до кримінальної відповідальності притягнуто трьох службовців військових комісаріатів, у тому числі двох районних військових комісарів, які за грошову винагороду незаконно звільняли громадян від призову.

Ще до суду направлено обвинувальні акти стосовно двох керівників територіальних підрозділів Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Херсонській області, які одержали неправомірну вигоду від осіб, що займаються рибним промислом, за невтручання в їх діяльність.

Судовий розгляд у зазначених кримінальних провадженнях триває.

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *