26 червня рейдова бригада управління ДСНС області відправилася на чорноморське узбережжя в с.Залізний Порт Голопристанського району. Мета такого заходу – донести до громадян основні правила безпечного відпочинку на воді, а також перевірити на скільки в районі організовано питання безпеки на водних об’єктах. Тому у ході рейду в першу чергу тривало живе спілкування між рятувальниками і відпочиваючими. Того дня на морі був сильний вітер і люди у переважній більшості не купалися, а засмагали на березі. І щоб не нудьгували та правила безпечні не забували, рейдівці вручали їм листівки із застереженнями. На пляжі дитячого оздоровчого табору «Примор’є» побачили рятувальний пост з вишкою. Вдалося поговорити і з матросами-рятувальниками, які пройшли навчання у навчально-методичному центрі і мають на руках свідоцтва. Сам пост оснащений рятівним кругом, жилетом, мегафоном, мотузкою, наочною агітацією тощо. Хоча, як свідчать чергові, відпочиваючі не завжди дослухаються до їх порад. Приміром, коли батько пішов на край пірсу з маленьким сином, йому зауважили, що вітер і високі хвилі не сприяють таким прогулянкам, на що той відповів, що це його особиста справа і він несе відповідальність за свою дитину. Інший – нетверезий чоловік, не зважаючи на шторм пішов освіжитися і його також застерігали від необачних дій, однак, він тільки відмахнувся. По всьому узбережжю у Залізному Порту є такі пости. Та крім поверхового нагляду за відпочиваючими у морі доводиться в особливому режимі спостерігати за відвертими відчайдухами.
До речі, це дуже поширена небезпека – купання або ж тривале перебування на сонці в нетверезому стані. І рятувальникам доволі часто доводиться робити зауваження любителям такого відпочинку.
У Голопристанському районі професійні рятувальники періодично перевіряють роботу таких постів, їх укомплектованість і якість виконання покладених на матросів завдань. Це є дуже важливим завданням, оскільки на території району – у с.Залізний Порт і Більшовик – діє 65 оздоровчих закладів різних типів і на їх пляжах працює 21 рятувальний пост. І вкотре не завадить нагадати громадянам основні правила безпечного відпочинку: купатися лише у пристосованих до цього місцях; не організовувати у воді ігор, пов’язаних з пірнанням чи захватом, тих, хто купається; не заходити в воду у нетверезому стані; дорослим, які прийшли на відпочинок із дітьми, не відволікатись, коли дитина зайшла у воду, на розмову по мобільному телефону і пам’ятати, що спасіння потопаючого у першу чергу у його власних руках. Про це свідчить і минулорічний розгляд нещасних випадків: абсолютна більшість подій, які трапились на воді, сталися внаслідок особистої недбалості відпочиваючих та рибалок. Приміром, торік на морях загинуло 11 людей, у водосховищах – 13, на річках – 30, в каналах – 8 тощо. У поточному році вже втопилося 13 дорослих і 3 дітей, в основному у невстановлених місцях для купання.

 

 

 

 

 

Управління ДСНС України у Херсонській област

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *