Представники бізнесу 46 країн світу визнали відповідними інвестиційні умови, створені в Херсонській області. Основні країни-інвестори – Кіпр, Велика Британія і Нідерланди. Найбільше грошей у минулому році вкладено в промислові підприємства переробного напрямку.
Приміром, успішно працюючий в Каховці ПрАТ «Чумак». І хоча завод істотно мінімізує сплату податків до державного бюджету, для каховчан він – паличка -виручалочка. Адже зараз тут працюють 830 чоловік. До місцевого бюджету Каховки у 2012 році підприємство перерахувало близько 5 млн.грн. податку на доходи фізичних осіб. Це майже 11% від всього місцевого бюджету міста.
Податківці Херсонщини розраховують на суттєве збільшення обсягів іноземних інвестицій протягом цього року. Сприяти цьому має новий електронний сервіс ДПС України – «Надання правової оцінки інвестиційних проектів на наявність податкових ризиків». Він допомагає іноземними підприємцями уникнути ризикованих ситуацій через невірне розуміння українського законодавства. Крім того, підприємства з іноземними інвестиціями за допомогою цього електронного сервісу можуть перевірити сумлінність своїх можливих контрагентів.
Важливим фактором, порухатися потенційних інвесторів вкладати гроші в економіку області, стали зміни в Податковому кодексі України. З 1 січня 2013 року до 31 грудня 2022 суб’єкти господарювання, які реалізують інвестиційні проекти в пріоритетних галузях економіки, при ввезенні на митну територію України обладнання та комплектуючих виробів до нього (які звільнені від мита), отримують право шляхом видачі податкового векселя отримувати відстрочку від сплати ПДВ.

 

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *