Під час однієї з податкових перевірок директор херсонського підприємства намагався словесно переконати ревізорів у правомірності несплати ним податків. Однак документи, зібрані співробітниками податкової міліції, засвідчили протилежне, повідомляє ДПС у Херсонській області.

Підприємство надавало послуги вантажного транспорту. У 2011 році для поїздок воно придбало 68,5 т дизельного палива. Директор забожився, що дизпаливо до краплини було використано у господарській діяльності. Тож потрачені гроші він відніс до валових витрат та податкового кредиту, чим зекономив більше 724 тис.грн. на сплаті податків.

Достовірність описаних подій податківці вирішили перевірити самотужки. І вже на початку зіткнулися з обманом: постачальник ніяк не міг продати стільки дизпалива. По-перше, за юридичною адресою він не знаходився. А по телефону директор підприємства повідомив, що перебуває за межами Херсонської області.Тож надати будь-які письмові пояснення він не може. По-друге, жодного найманого працівника в штаті він не мав (окрім бухгалтера). По-третє, у продавця не було ні виробничого обладнання, ні авто для купівлі, продажу, реалізації та зберігання такої великої партії дизпалива.

За таких умов перевіряючі цілком виправдано вирішили, що дизпаливо купувалося лишень для легалізації тіньових грошей. Тож порушнику донарахували до сплати майже 567 тис.грн. податку на прибуток і ще 157,5 тис.грн. ПДВ.

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *