Про сприятливий інвестиційний клімат в Україні загалом, і на Херсонщині, спрощення документообігу, адміністрування податків, зменшення податкових перевірок говорив під час зустрічі з громадськістю та журналістами заступник голови ДПС у Херсонській області Віталій Гуленко. Зокрема, він наголосив, що упродовж 6 місяців 2012 року планово перевірено лише 2 підприємств з іноземними інвестиціями. Всього ж на обліку перебуває їх 63 таких підприємств. При цьому всього за цей період податківці провели 103 планових документальних перевірки.

Як зазначив Віталій Іванович, своєрідним показником інвестиційного клімату країни, на який орієнтується іноземний бізнес, є дослідження Світового банку. У рейтингу Doing Business Report-2013 позиція України зросла на 15 пунктів порівняно з минулим роком із 152 місця до 137.

Найбільші досягнення України відзначені експертами саме у сфері оподаткування. Так, у рейтингу податкових систем із 181-ї сходинки наша держава піднялася на 165-у. Значний прогрес України відбувся за показником «витрати часу на адміністрування податків». Минулого року бухгалтери та підприємці витрачали на податкові процедури в середньому 657 годин, зараз 491 годину.

Із прийняттям Податкового кодексу відбулося значне скорочення кількості податків та зборів, зниження ставок податків, що спростило умови ведення бізнесу в Україні. Законодавство передбачає й подальше поступове зниження податкових ставок: ставка податку на прибуток на момент прийняття Податкового Кодексу становила 25%, на сьогодні 21%, у 2013 році вона буде знижена до 19%, а в 2014 році до 16%. Ставка податку на додану вартість у 2014-му становитиме 17%.

За повідомленням ДПС у Херсонській області


Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *