6 серпня 2012 року в актовому залі УДАІ УМВС України в Херсонської області відбулася розширена нарада за участю керівництва УДАІ області, служби Укртрансінспекції, представників пасажироперевізників та засобів масової інформації щодо безпеки пасажирських перевезень та проведення місячника безпеки дорожнього руху.

Начальник Управління Державтоінспекції Херсонської області підполковник міліції Карпенко Сергій Миколайович зазначив: 

«Сьогодні ми зібралися обговорити проблемні питання, які виникають у сфері пасажирських перевезень.

Передусім, розпочинаючи нараду, хотів би акцентувати увагу усіх присутніх на завдання Міністерства внутрішніх справ України, які спрямовані на попередження дорожньо-транспортних пригод та їх наслідків серед водіїв пасажирського транспорту, підвищення інформованості суспільства та усвідомлення громадянами найбільш гострих проблем безпеки дорожнього руху.

Хотілось би звернути увагу керівників фірм-перевізників на існуючі сьогодні проблеми у сфері пасажирських перевезень, які виникають із-за низького рівня правової підготовки водіїв, у свою чергу керівниками не вживаються заходи з підвищення професійного рівня водіїв, з функціонування класів безпеки дорожнього руху, формально здійснюється передрейсовий контроль за медичним станом водіїв.

Звертаю увагу на належну організацію роботи медичних працівників під час літнього сезону у період ускладнення погодних умов, щодо визначення стану здоров’я водіїв та у разі необхідності відсторонення їх від керування транспортними засобами.

Автобуси, які здійснюють перевезення пасажирів є джерелом підвищеної небезпеки, так як під час автопригод підвергається небезпеці велика кількість громадян. 

Міністерством внутрішніх справ протягом серпня цього року організовано проведення місячника безпеки дорожнього руху на автомобільному транспорті, у тому числі і на пасажирському.

Розраховуємо на тісну співпрацю під час проведення Місячника із вжиття заходів з профілактики та недопущення дорожньо-транспортних пригод».

Заступник начальника УДАІ області підполковник міліції Мікла Олександр Іванович додав:

«Останнім часом у керівництва Державтоінспекції викликає занепокоєність стан аварійності на транспорті, який здійснює пасажирські перевезення.

За 7 місяців 2012 року в Херсонській області з вини водіїв автобусів скоєно 64 ДТП, із них 15 – з постраждалими, в яких загинуло 3 і одержали поранення 19 чоловік. Кількість таких пригод зросла на 200%.

83% ДТП з вини авто перевізників скоєно у місті Херсоні, із них 66,6% – з постраждалими.

Незважаючи на вимоги Закону України «Про дорожній рух», відсутня активність та вплив відповідних установ, організацій та підприємств на стан забезпечення безпеки дорожнього руху та профілактики аварійності в області.

Основною причиною такого стану аварійності є – низький рівень знань водіями Правил дорожнього руху та поверхове ставлення керівників та інженерно-технічних працівників автогосподарств до організації роботи по забезпеченню безпеки дорожнього руху .

З метою недопущення подальшого зростання кількості ДТП, підвищення транспортної дисципліни на транспорті, що здійснює перевезення пасажирів, співробітниками Державтоінспекції області проведено 450 перевірок пасажироперевізників, за результатами яких до адміністративної відповідальності притягнуто 34 посадові особи, надіслано 95 приписів керівникам автогосподарств, направлено 41 інформація до вищих інстанцій.

Під час відпрацювань пасажирського транспорту на лінії, проведення негласного контролю за дотриманням ПДР водіями маршрутного транспорту, Державтоінспекцією виявлено 1033 порушень ПДР.

Результати перевірок автобусів та мікроавтобусів, здійснюючих пасажирські перевезення показали, що в окремих автогосподарствах на неналежному рівні знаходиться профілактична робота з водійським складом з боку служб безпеки дорожнього руху авто підприємств, щодо укріплення транспортної дисципліни, попередження аварійності на пасажирському транспорті. Державтоінспекцією було виявлено 11 випадків керування автобусами водіями у нетверезому стані.

Окремими перевізниками незадовільно здійснюється передрейсовий контроль за медичним станом водіїв, відповідальними посадовими особами формально здійснюється контроль на лінії по дотриманню вимог ПДР водіями, не забезпечується нічне збереження транспорту у встановлених місцях. Як приклад, дочірнє підприємство Каховське АТП 16506 Чаплинської автоколони позбавлено ліцензії на перевезення пасажирів, у зв’язку з встановленим фактом керування автобусом водієм у нетверезому стані під час роботи на маршруті.

На низькому рівні проводяться перевірки транспортних засобів та водіїв під час їх виїзду на лінію та поверненні в гараж з боку механіків по випуску, в результаті чого Державтоінспекцією на лінії було виявлено 7 випадків керування автотранспортом без необхідних документів та 60 технічно несправних транспортних засобів. Має місце факт роботи транспортного засобу на маршруті, у той час як він перебував на плановому технічному обслуговуванні (ПФ «МИС»). 

До Територіального підрозділу ГДІАТ в області направлено 30 подань на анулювання ліцензій перевізників на право надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів, з яких 20 перевізників Головавтотрансінспекцією вже позбавлено таких ліцензій».

Працівниками Державтоінспекції спільно із ГДІАТ за окремим графіком щотижня виявляється по 20-25 фактів з перевезення пасажирів без необхідних документів на автобусах та таксі.

На період проведення місячника безпеки дорожнього руху Державтоінспекцією будуть вживатися жорсткі заходи адміністративного впливу до водіїв пасажирського транспорту та керівників фірм-перевізників, які допускають порушення у сфері пасажирських перевезень.


 Прес-служба УДАІ УМВС в Херсонській області 


Можливо буде цікаво:

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *