На сьогодні перевантажувальний термінал ТОВ СП «НІБУЛОН» (філія в смт Козацьке), з моменту введення в експлуатацію якого пройшов лише тиждень, вже розпочав приймати сільгосппродукцію від аграріїв.

10 липня 2012 року перші вантажівки заїхали на територію перевантажувального термінала. Цього дня перші 54,2 тонни ячменю прийняли для зберігання зерносховища ТОВ СП «НІБУЛОН». Зерно було завантажено від херсонського фермерського господарства «Валерія» згідно з раніше укладеною угодою про надання послуг.

Загалом з 10 по 11 липня новозбудована філія прийняла від місцевих аграріїв 260,7 тонни ячменю.

З 12 липня на терміналі розпочався прийом пшениці. Першим підприємством, яке здало на елеватор цю культуру, стало фермерське господарство «Терра» – 29,4 тонни.

Зерно на ТОВ СП «НІБУЛОН» у смт Козацьке, розміщується у силосах із активним вентилюванням, при технічному переоснащенні яких, фахівці «НІБУЛОНа» врахували проблемні місця – відтак площі активного вентилювання у силосах нового типу були збільшені на 11%, що привело до зменшення витрат на енергозбереження.

Наразі термінал працює і приймає в штатному режимі сільгосппродукцію від аграріїв, фермерських господарств, з якими вже укладено 6 угод про надання послуг. Зокрема із ПСП «Альфа-Агро», ТОВ «Зерноком Агроюг», ПП «Агро-Ніо», ТОВ «Агро-ДАБ», ФГ «Валерія», ФГ «Терра».

Нагадаємо, що вартість будівництва терміналу у смт Козацьке становила 170 млн грн. Новозведений комплекс має наступні технічні характеристики: об’єм зберігання зерна – 76 тис. тонн, добова потужність сушарок складає 3 тис. тонн, добова потужність по відвантаженню на водний транспорт – 10 тис. тонн, силоси вологого зерна мають збільшену місткість – 250 тонн кожен.

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *