річковий транспортМіська рада затвердила Програму розвитку комунального річкового транспорту Херсона на 2012-2015 роки.

Забезпечення належного рівня перевезень пасажирів річковим пасажирським транспортом передбачає виконання наступних заходів: будівництво нових комунальних теплоходів та причалів; організація пільгових перевезень окремих категорій громадян комунальним річковим пасажирським транспортом; організація контролю за використанням причальних стінок, гідротехнічних споруд маломірними суднами, моторними човнами, яхтами та іншими плавзасобами на території м. Херсона; залучення на договірних засадах із приватними підприємцями маломірного флоту для обслуговування городян.

Планується, що фінансування Програми здійснюватиметься за рахунок коштів державного, міського бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством.

Орієнтовний обсяг фінансового забезпечення виконання Програми: загальний обсяг фінансування – 22 млн. 829 тис. 500 грн., з них: 15 млн. 200 тис. грн. – кошти міського бюджету.

Наразі, організацію пасажирських перевезень мешканців міста річковим транспортом за 12 напрямками здійснює Нижньодніпровське представництво ДП «Адміністрація річкових портів». За умови придбання нових катерів, розроблених з урахуванням вимог економії експлуатації з мінімальними витратами, та побудованих Херсонськими суднобудівними заводами спеціально для виконання пасажирських перевезень на невеликі відстані, пасажирські перевезення річковим транспортом можливо здійснювати на базі КП «Херсонський комунальний порт».

Наявність у Херсонської міської територіальної громади річкового комунального транспорту вирішить питання організації безперебійного перевезення мешканців міста річковим транспортом. Слід зазначити, що затрати на обслуговування придбаних катерів значно зменшаться у порівнянні з поточними затратами на ремонтні роботи наявних теплоходів. Податки та збори, які сплачуватиме комунальне підприємство, надходитимуть до міського бюджету.

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *