Майже 300 квартироздавачів Херсонської області задекларували 614 тис.грн. доходу від здачі в найм нерухомості у минулому році.

Оренда нерухомості сьогодні на вершині популярності. Зайві квадратні метри приносять чималі прибутки орендаторам. Однак узаконювати такий бізнес власники майна не поспішають. Щотижня лише по Херсону до місцевих газет надходять від 5 до 8 тисяч оголошень про здачу житла в найм, а „показують” доходи лише 5-10%  орендодавців. Щорічно державна скарбниця втрачає близько 1,5 млрд. дол. від несплати податку. 

„Ухиляються всіма можливими способами. Найперше квартироздавачі не оформлюють договір оренди, – зазначає Андрій Ковбель, заступник начальника управління оподаткування фізичних осіб ДПС у Херсонській області. – Саме в ньому зазначається хто, за що, коли і скільки повинен сплачувати.Тоді при заповненні декларації орендодавець правильно може визначити свій дохід. Окрім того, кожен квартироздавач має вести книгу обліку витрат”.

Відповідно до ст.170.1.5. і 170.1.6. Податкового кодексу України рієлтери та нотаріуси повідомляють податківців про здачу житла в найм відповідно до офіційно оформлених договорів. На підставі цих повідомлень у податковій службі Херсонської області постійно оновлюється база осіб-орендодавців із усіма особистими даними. 

Поки що «тіньових» квартироздавачів не перевіряють – дають їм змогу добровільно декларувати свої доходи та сплатити податки. Цьогорічна деклараційна кампанія стане своєрідним лакмусовим папірцем для них на порядність і добросовісність.

Фахівці ОДПС рекомендують орендодавцям реєструвати підприємницьку діяльність, законно платити податок, аніж наражатися на штрафи. «Кожен громадянин має вважати своїм обов’язком дбати про вчасну сплату податків, адже це – наш побут, наше озеленення, дитячі майданчики,… наше майбутнє», – резюмував Андрій Ковбель.

 

ДПС у Херсонській області


Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *