Рішенням міської ради з 1 січня 2012 року встановлено ставки єдиного податку для суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб у м. Херсоні за календарний місяць, у межах, визначених Податковим кодексом України:
— від 8 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, для першої групи платників – фізичних осіб – підприємців, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торгівельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню, та обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 тис. грн.— від 10 до 20 відсотків мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, для другої групи платників – фізичних осіб – підприємців, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв:
— не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб;
— обсяг доходу не перевищує 1 млн. гривень. 
Рішення міської ради від 28.12.2010 №17 «Про встановлення ставок єдиного податку для фізичних осіб у м. Херсоні» та №18 «Про встановлення розміру фіксованого податку для громадян, які здійснюють підприємницьку діяльність» визнані такими, що втратили чинність.
«Єдиний податок є одним із значних джерел наповнення дохідної частини міського бюджету, яка направляється, насамперед, на фінансування соціальних програм, житлово-комунального господарства та благоустрою міста», – прокоментував міський голова.
За даними Державної податкової інспекції у Херсоні станом на 1 листопада цього року єдиний податок сплачують 11 тисяч 934 фізичні особи. 
За 9 місяців цього року від єдиного податку до міського бюджету надійшло 9 млн. 870 тис. грн. – на 1,5 млн. грн. більше ніж за 9 місяців 2010 року. Але планове завдання по надходженню суми єдиного податку до міського бюджету виконано на 88,3%. 
Діючі до сьогодні ставки єдиного податку були затверджені у грудні минулого року. Розміри ставок становили від 20 до 200 грн. на місяць. Відтепер підприємці будуть сплачувати протягом року від 107 грн. 30 коп. до 214 грн. 60 коп. 
За плановими розрахунками у 2012 році, завдяки прийняттю рішення, до міського бюджету планується залучити близько 28 млн. грн.

Можливо буде цікаво:

  1. Встановлено ставки єдиного податку для фізичних осіб у м. Херсоні
  2. Чи необхідно приватному підприємцю сплатити податок з доходів фізичних осіб за отриманий дохід, від здійснення діяльності, не зазначеної в Свідоцтві про сплату єдиного податку ?
  3. Платники єдиного податку не являються платниками податку на додану вартість з операцій з постачання товарів та послуг
  4. Податковим кодексом передбачене пільгове застосування нульової ставки оподаткування до 2016 року для новостворених підприємств, колишніх платників єдиного податку
  5. Надходження від сплати податків до міського бюджету
Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *