text-indent:14.15pt»>27 грудня близько 04. 00 на сухогрузі «Кредо» (прапор –  Молдова, порт приписки – м. Джирджулешти, власник фірма «Тедиал-Шипінг» Російська Федерація) сталася пожежа. Теплохід «Кредо» знаходився на причалі №7 ДП «Херсонський річковий порт» АСК «Укррічфлот» під загрузку ломів чорних металів.

text-indent:14.15pt»>Сухогруз т/х «Кредо», розміром в плані 113,8 x 13,2 х 5,5 м., водомісткістю 4400 тон. На момент виникнення пожежі на судні проводились роботи по загрузці металобрухту. Склад команди 15 чоловік. На момент загорання на борту судна знаходилось  12 чоловік.

text-indent:14.15pt»>Другий помічник 1991 р. н., знаходячись на вахтовому чергуванні помітив, що з приміщення коридору поблизу каюти другого механіка виходить дим. Він підійшов до приміщення каюти і побачив, що в кутку у місці розташування електрощита осередок вогнища, яке по поверхням конструктивних елементів коридору палуби швидко розповсюджується. Після цього за допомогою вогнегасника намагався ліквідувати осередок вогню, внаслідок чого отримав опіки кінцівок рук І-ІІ ступеня. Одночасно з ліквідацією осередку пожежі він повідомив членів команди про виникнення пожежі та необхідність проведення евакуації із приміщень судна. Члени команди повідомили про її виникнення службу охорони ДП «Херсонський річковий порт» АСК «Укррічфлот» та прикордонну службу, які в свою чергу о 04.17 передали повідомлення про пожежу до оперативно-диспетчерської служби УМНС області.   

На місце надзвичайної події було направлено 5 пожежно-рятувальних відділень обласної служби МНС та одне відділення об’єктової пожежної охорони підприємства.

При прибутті чергового караулу до місця виникнення пожежі о 04. 24 встановлено, що осередок пожежі поблизу приміщення каюти другого механіка на головній палубі судна та вогонь розповсюджується на житлові приміщення на палубі «Юта» і штурманську рубку.

Враховуючи швидке розповсюдження вогню та складність проведення гасіння пожежі прийнято рішення по залученню додаткових сил та засобів: автоцистерни УМНС  та автоцистерни і пожежного катеру «Відважний» Херсонського морського торгівельного порту.

Пожежа локалізована о 08. 45.

Збитки від пожежі встановлюються.

Орієнтовна причина пожежі – теплові прояви електричної енергії.

Забруднення довкілля немає.

 

Управління  МНС та Управління Держтехногенбезпеки в Херсонській області

 

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *