В. Сальдо зустрівся з керівниками міських товариств човновласників, з якими обговорив питання врегулювання вартості оренди земельних ділянок під човновим причалами. 
Коментуючи ситуацію, міський голова, зазначив, що Херсон є містом особливим, адже багато хто з городян має присадибні ділянки на лівому березі Дніпра і користується власними човнами, як окремим видом транспорту. Враховуючи, що переважна кількість власників човнів є люди пенсійного віку з невеликими доходами, і човен є для них основним засобом зв’язку з садовою ділянкою, на думку В. Сальдо, доцільно звернутися до Верховної Ради України з проханням доповнення переліку суб’єктів господарювання, визначеного ст. 267.1 Податкового кодексу України човновими кооперативами, причалами, об’єднаннями власників човнів.
За результатами зустрічі міський голова доручив підготувати відповідне звернення до народних обранців. 
Роз’яснення щодо даної ситуації дала начальник управління Держкомзему у м. Херсоні Херсонської області Г. Момот.
Відповідно до ст. 18 Закону України «Про оцінку земель» нормативна грошова оцінка земель в межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Херсонською міською радою було проведено конкурс на розроблення технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Херсона, переможцем якого стала TOB консалтингова фірма «Спектр».
За договором на виконання оціночних робіт від 26.07.2010 розроблена технічна документація із нормативної грошової оцінки земель м. Херсона, яка отримала позитивний висновок державної експертизи землевпорядної документації Державного комітету України із земельних ресурсів (м. Київ) та затверджена рішенням міської ради від 31.03.2011 № 178, згідно з яким нормативна грошова оцінка земель м. Херсона застосовується з 01.06.2011 року.
При проведенні нормативної грошової оцінки земель м. Херсона у 1999 році землі під водною поверхнею не були оцінені.
Для отримання грошової оцінки земельних ділянок під водою суб’єкти господарювання зверталися до організацій, що мають ліцензію на виконання землевпорядних робіт, якими проводилася розрахунки згідно з Порядком нормативної грошової оцінки земель несільськогосподарського призначення (крім земель у межах населених пунктів) як для земель водного фонду за межами населеного пункту.
При проведенні нормативної грошової оцінки земель м. Херсона у 2010 році землі під водою оцінені як землі, розташовані в межах населеного пункту, що відповідає дійсності.
Тому враховуючи вищевказане, попередня грошова оцінка земель під водою значно відрізняється від теперішньої.
Згідно з Земельним кодексом України човнові причали не мають права на оформлення земельних ділянок у постійне користування. Відведення земельних ділянок для вказаних потреб можливе лише в оренду.
Мінімальний розмір орендної плати не може бути меншим трикратного розміру земельного податку. Земельний податок визначається у розмірі 1 відсотка від нормативної грошової оцінки .
Ст. 276 Податкового кодексу України визначені особливості встановлення ставок земельного податку. Дія вказаної статті не поширюється на човнові причали. 
У разі, якщо б човнові причали були включені до переліку суб’єктів, до яких застосовується особливості оподаткування, сплата орендної плати зменшилася б у 33 рази.

Можливо буде цікаво:

  1. До уваги власників землі та землекористувачів
  2. Внесено зміни до Положення про конкурсний відбір суб’єктів оціночної діяльності з експертної грошової оцінки земельних ділянок
  3. Михайло Мельник зустрівся з активом фермерів та приватними землевласниками Херсонської області
  4. Земельні ділянки під нежитловими приміщеннями: нюанси оподаткування
  5. В.Сальдо хоче значно збільшити кількість зелених насаджень у Херсоні
Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *