Голова обласної ради Віктор Пелих провів брифінг для регіональних ЗМІ. У розмові з журналістами йшлося про відкриття Лабораторії якості та сертифікації продукції, фінансування регіональної програми забезпечення сільських шкіл шкільними автобусами, а також Віктор Григорович підкреслив позицію обласної ради у питаннях відновлення роботи «Аеропорту-Херсон» та «Радгоспу-заводу «Янтарний».
– Питання необхідності створення в області Лабораторії з якості та сертифікації продукції обговорюється вже 4 роки. На жаль, точно назвати терміни, коли Лабораторія запрацює ми не можемо. Адже це залежить від багатьох чинників. Проте, є доручення Президента і ми переконані, що вже цього року будуть виділені кошти на документацію, відпрацюється необхідна процедура сертифікації. Є приміщення для лабораторії, є науковці. Необхідно зараз належно підготувати працівників Лабораторії, адже вони мають відповідати світовим вимогам. Також будемо працювати над тим, щоб уже навесні почалося будівництво. Переконаний, те, що ми залучилися у цьому питанні підтримкою Прем’єр-Міністра України, сприятиме швидкій реалізації цього проекту.
Крім того, Віктор Пелих повідомив, що найближчим часом відвідає центральну лабораторію, що у Києві, і це також пришвидшить процес відкриття філії у Херсоні.
Щодо фінансування регіональної програми «Кожній сільській школі – шкільний автобус», очільник депутатського корпусу обласної ради вважає, що необхідно до співфінансування заходів Програми залучати не лише місцевий та обласний, а й державний бюджет.
Віктор Пелих розповів і про позицію обласної ради в питанні відновлення роботи «Аеропорту-Херсон» та «Радгоспу-заводу «Янтарний»:
– Зараз три компанії працюють в «Янтарному», вивчають на скільки цей проект для них привабливий. Проте, якщо зараз не буде знайдено інвестора на тих умовах, що ми запропонували, ми будемо приймати нове рішення. Ми розглядаємо різні ситуації. Зараз Херсонська, Донецька та Київська компанії виявляють зацікавленість «Янтарним». Але лякають інвесторів не власне борги підприємства, а судові процеси. Найближчим часом вони завершаться і буде відкрито нову сторінку в житті підприємства. Аналогічна ситуація і по Херсонському аеропорту: щойно пройдуть судові процеси – він запрацює. Вже зараз є низка пропозицій щодо відновлення його роботи, інвесторів цікавить цей об’єкт. Тому те, що обласна рада вирішила привести у відповідність ці об’єкти, виправдано. Наприклад, судові процеси по АТП облдержадміністрації вже завершилися і підприємство почало динамічно відновлюватися

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *