Володимир Сальдо взяв участь у ХХІІ Асамблеї Міжнародного Чорноморського клубу, що проходила 1 та 2 жовтня в російському місті Азові.
У 1992 році підписано Угоду щодо вступу до Міжнародного Чорноморського Клубу нашого міста, адже Херсон був одним із його засновників. Активна позиція Херсона відзначена тим, що саме Херсонського міського голову В.Сальдо з 2005 року обрано фінансовим контролером Клубу.
Асамблеї Клубу проводяться щорічно. Це вищий керівний орган Міжнародного Чорноморського Клубу. А сам Клуб об’єднує 21 місто з 9 країн Чорноморського басейну. Україна представлена в ньому 9-ма містами, з поміж них провідне місце займає саме Херсон.
Участь у ХХІІ Асамблеї взяли 18 муніципалітетів із 7 країн Чорноморського регіону (Сухум, Варна, Кавала, Тирасполь, Азов, Таганрог, Ростову-на-Дону, Анапа, Галац, Трабзон, Іллічівськ, Маріуполь, Миколаїв, Одеса, Севастополь, Феодосія, Херсон, Южний). Учасниками Асамблеї стали також представники МЗС Росії та Генерального консульства України в Ростові-на-Дону, до консульського округу якого входять території Південного федерального округу Російської Федерації. Приємним сюрпризом від азовчан стало привітання учасників Асамблеї, що пролунало з Міжнародної космічної станції: завдяки спеціальному підключенню, до них звернувся борт-інженер Сергій Волков. І це не випадковість. Азов підтримує добрі зв’язки з багатьма космонавтами. Адже Азовський оптико-механічний завод є одним з провідних підприємств Росії, що обслуговує космічну галузь.
У переддень Асамблеї в Азові пройшло засідання Ради правління – керівного органу Міжнародного Чорноморського клубу, а також 9-ті збори Ділової ради клубу, до складу якої входять торгово-промислові палати міст-його членів. Херсон на зборах Ділової ради представляла Херсонська Торгово-промислова палата на чолі з її Президентом Вікторією Остроумовою.
Традиційно учасники Асамблеї обговорюють шляхи розвитку співробітництва у виконанні спільних інвестиційних проектів: економічних, екологічних, туристичних, культурних. Багато уваги при цьому приділяється питанням розвитку вільного підприємництва, розширення торгівлі, розв’язанню проблем раціонального використання природно-ресурсного потенціалу й захисту Чорного і Азовського морів від забруднення.
ХХІІ Асамблея була присвячена обговоренню нової Стратегії співпраці Чорноморських міст та країн щодо об’єднання зусиль з розвитку чорноморського узбережжя, участі у програмах і проектах по збереженню екологічної рівноваги Чорного моря та прилеглої до нього території. За результатами створена постійна група експертів міст-членів Клубу, що працюватиме над усіма цими проектами.
Як фінансовий контролер Клубу, В.Сальдо виступив зі звітом щодо його фінансування та бюджету, адже Клуб утримується за рахунок членських внесків, пожертвувань, заповітів тощо. Також Херсонський міський голова звернувся зі словами подяки до представників Кавали, мера міста Константіноса Сімітсіса – Президента Міжнародного Чорноморського клубу в 2009-2011 році.
Цьогорічна Асамблея стала ще й організаційною, адже закінчився строк Президентства у Клубі грецького міста Кавали. Перед учасниками Асамблеї постало питання очільника Клубу на майбутні 3 роки, як це визначено його Статутом.
За пропозицією Володимира Сальдо, Президентом Клубу одностайно обрано мера Азова Сергія Бездольного. Ще один представник Азова, Євгей Мамічев, став його виконавчим директором. Генеральним секретарем Клубу, як і раніше, залишився представник Болгарії Радул Ковачев з Варни. Херсонського міського голову вже втретє обрано фінансовим контролером Клубу. Він і надалі представлятиме Херсон у раді Правління Клубу. А в складі Правління від України – дружні до Херсона міста: Миколаїв, Одеса і Маріуполь.
Новим членом Клубу за рішенням Асамблеї стало російське місто Туапсе, яке представляв його мер Олександр Чехов.
За право приймати XXIII Асамблею Міжнародного Чорноморського клубу змагалися румунське місто Галац та абхазьке місто Сухум. Саме в Сухумі пройде наступна Асамблея 2012 року. Крім того, наступного року Міжнародний Чорноморський клуб відзначить двадцятиріччя своєї діяльності.
На результатах багаторічної роботи акцентували увагу мери багатьох міст-учасників. Вони підтвердили думку, висловлену Володимиром Сальдо: такі зустрічі – обмін досвідом, практиками управління міським господарством, визначення нових напрямків у співпраці як економічній, так і культурній. Вони є своєрідним розкриттям міст у різних напрямках і розширюють перспективи повноцінного їх розвитку.

Можливо буде цікаво:

  1. Херсон – «Краще місто СНД та ЄврАзЕС»
  2. Херсон відвідав Генеральний консул Російської Федерації
  3. Співпраця USAID з м. Херсоном
  4. Відомий актор завітав до Херсона
  5. В.Богданов: Сальдо должен ответить за лоббирование интересов бизнесменов
Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *