Уже з 1 січня 2012 року підприємці зможуть відчути полегшення при спілкуванні з інспекторами пожежної безпеки. Таке стане можливим, якщо закон про обмеження втручання органів пожежної безпеки у роботу підприємств найближчим часом буде внесено на розгляд Верховної Ради та проголосовано. На цьому під час брифінгу наголосив помічник міністра надзвичайних ситуацій Ян Берназюк.

“Міністерство передало на розгляд Президента цей законопроект. І ми сподіваємося, що найближчим часом його буде внесено до Верховної Ради безпосередньо Главою держави”, – сказав Я.Берназюк. Він підкреслив, що в МНС розраховують, що документ буде прийнято, і він набуде чинності з 1 січня наступного року.

Як наголосив помічник міністра, закон передбачає спрощення всіх дозвільних процедур з боку МНС. “Основна задача – зменшити до мінімуму кількість контактів підприємців з інспекторами. Інспектор не повинен знати підприємця, а підприємець не повинен знати інспектора”, – сказав він.

Документом пропонується зробити так, аби будь-яке підприємство починало діяльність без дозволу інспектора, тільки подавши декларацію. “Подається декларація, де зазначається, що я, керівник підприємства, несу відповідальність за пожежну безпеку, і починаю працювати. Якщо підприємець подав декларацію, об’єкти низького та середнього ступеня ризику, це 95% усіх підприємств в Україні, не підлягають перевірці будь-якій, хоч то плановій, хоч позаплановій”, – пояснив Ян Берназюк.

За його словами, ці пропозиції Адміністрація Президента України обіцяє застосувати й для інших інспекцій, органів виконавчої влади, які здійснюють нагляд, інспектування і мають право застосовувати санкції до підприємців.

Водночас Ян Берназюк наголосив, що хоч подібні введення й несуть позитив для інвестиційного клімату України, але є негативними для МНС, оскільки тягнуть за собою зменшення перевірок інспекторів, а отже і фінансування. “Ми розраховуємо на достатнє фінансування МНС із боку держави”, – додав помічник міністра.

За матеріалами УКРІНФОРМ

 

 

Можливо буде цікаво:

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *