14 квітня у приміщенні обласної державної адміністрації голова обласної державної адміністрації Микола Костяк провів робочу зустріч із Головою Державної митної служби України Ігорем Калєтніком та членами колегії ДМС  України. Також на  зустрічі були присутні  перший заступники голови обласної державної адміністрації – керівник апарату Вячеслав Білий, радник голови обласної державної адміністрації Валерій  Михайлов, заступник голови обласної ради Тамара Федько.

На порядку денному зустрічі було поставлено питання щодо основних напрямків створення сприятливого клімату для розвитку зовнішньої торгівлі і залучення інвестицій у Херсонський регіон в рамках Програми економічних реформ Президента України на 2010-2014 рр.

Голова обласної державної адміністрації поінформував присутніх про соціально-економічний стан Херсонської області, пріоритетні напрямки розвитку її інфраструктури, шляхи залучення бюджетних та позабюджетних коштів для стимулювання розвитку економіки регіону.  Він зосередив увагу присутніх на дорученні Президента України від за результатами робочої поїздки Глави держави до Херсонської області  10 лютого 2011 року, зокрема в частині будівництва оптового ринку сільськогосподарської продукції з сучасною інфраструктурою, реконструкції Херсонського нафтопереробного заводу, відновлення роботи аеропорту “Херсон” та забезпечення його належного функціонування.

 В умовах зростаючого попиту на перевезення пасажирів усіма видами транспорту як по території України, так і в закордонному напрямку, беручи до уваги унікальність території Херсонщини, яка може стати перлиною курортного відпочинку як усіх жителів України, так і закордонних туристів, одним з актуальних питань розвитку інфраструктури Херсонської області є відновлення роботи Херсонського аеропорту. У зв’язку з чим обласна державна адміністрація розраховує на підтримку керівництва ДМСУ щодо відкриття на території аеропорту митних ліцензійних складів та складів тимчасового зберігання, створення пункту митного оформлення тощо.

Зі свого боку Ігор Калєтнік звернув увагу, що основними завданнями Уряду наразі є захист інтересів вітчизняного бізнесу, сприяння підвищенню інвестиційної привабливості національних підприємств для іноземних партнерів та забезпечення високих соціальних стандартів для населення. В цьому контексті ДМСУ готова до тісної співпраці з місцевими адміністраціями.

 Він запевнив, що Держмитслужба України, в межах компетенції, сприятиме побудові та функціонуванню оптового ринку сільськогосподарської продукції на Херсонщині. Враховуючи специфіку товарообігу цього ринку, особливі вимоги до умов зберігання та транспортування сільськогосподарської продукції митне оформлення таких товарів буде здійснюватись у строк, що не перевищує 2 години. Для цього безпосередньо на території ринку буде розташований підрозділ митниці, який працюватиме за принципом “Єдиного вікна”. Чисельність підрозділу митниці буде залежить від обсягу його товарообігу.

 Також  Ігор Калєтнік підтримав пропозицію щодо відкриття на території ринку та аеропорту митних ліцензійних складів та складів тимчасового зберігання, враховуючи велику планову потужність даного ринку, а Держмитслужба України, її територіальні підрозділи мають можливість забезпечити на належному рівні оперативне інформування суб’єктів господарювання про діяльність оптових сільськогосподарських ринків України.      Підсумовуючи, голова ДМСУ підкреслив, що  Херсонська митниця готові до тісної співпраці з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування області задля перспектив розвитку Херсонського регіону.     

За результатами обговорення прийнято наступні рішення:

1. Підвищити ефективність взаємодії митниці та Херсонської обласної державної адміністрації у напрямку роботи по наповненню Державного бюджету України.

2. Створити спільну робочу групу з представників митниці та профільних управлінь облдержадміністрації з метою прискорення вирішення питань, що виникають при впровадженні інвестиційних проектів на території області та регіональних планів розвитку.

3. З метою спільного вирішення актуальних питань та створення сприятливих умов для розвитку економіки регіону залучати до роботи колегії обласної державної адміністрації представників Херсонської митниці.

 4. Для підвищення ефективності роботи у форматі «Бізнес–Влада» посилити обмін інформацією між бізнес-структурами, Херсонською митницею та профільними підрозділами обласної державної адміністрації.

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *