Сьогодні, 31 січня 2011 року, у студії селекторних нарад ВАТ “Укртелеком” голова обласної державної адміністрації Микола Костяк провів чергову обласну селекторну нараду з головами райдержадміністрацій, міськими головами міст обласного значення. На місці у нараді також взяли участь голова обласної ради Віктор Пелих, заступники голови обласної державної адміністрації, керівники структурних підрозділів обласної державної адміністрації та обласних управлінь і служб.

Перш ніж перейти до розгляду питань порядку денного, Микола Костяк підбив підсумки роботи колегії облдержадміністрації, яка відбулася 26 січня поточного року. Зокрема, було наголошено на необхідності розвитку підприємств, вирішення ситуації із забудовою рекреаційно-курортних територій в області.

Микола Костяк також повідомив, що 24 січня він взяв участь у засіданні Ради регіонів, яке відбулося під головуванням Президента України Віктора Януковича. Звертаючись до учасників засідання, Президент України наголосив, що влада поставила перед собою надзвичайно амбітне і складне завдання – провести системну модернізацію України, забезпечити її конкурентноздатність. Задля цього розпочато реалізацію пакета економічних реформ: податкова та бюджетна реформи, дерегуляція бізнесу, реформа державної влади, соціальні реформи. Планується впровадження житлово-комунальної реформи, закладання основ глибокої структурної перебудови економіки, реформа сектору безпеки, інші напрямки.

Президент України особливо акцентував на формуванні міжрегіональної співпраці на основі відповідних угод. Це дозволить розвивати міжрегіональні ринки, біржі, територіальні корпорації. Ще один важливий напрямок регіональної політики – це покращення інвестиційного клімату, формування системи якісних інвестиційних проектів, підготовлених за міжнародними стандартами.

Також голова обласної державної адміністрації повідомив, що 26 січня відбулося засідання Кабінету Міністрів України, на якому Микола Азаров звернув увагу на те, що набуло чинності положення Податкового кодексу, відповідно до якого отримують пільги по податку з доходів фізичних осіб громадяни, які виховують двох та більше дітей віком до 18 років. Якщо сукупний дохід сім’ї, де працюють обидва батьки,  не перевищує 3400 гривень, у її розпорядженні залишається 280 гривень компенсації згідно з положеннями Податкового кодексу.

На порядок денний обласної  селекторної наради було винесено чотири питання:  про стан незавершеного будівництва на території районів та міст області; про підсумки пожежонебезпечного періоду 2010 року та підготовку до відповідного періоду поточного року; про підготовку до пропуску льодоходу, весняної повені та паводків у 2011 році; про виконання спільних заходів Угоди щодо регіонального розвитку Херсонської області між Кабінетом Міністрів України та обласною радою.

Підбиваючи підсумки селекторної наради,  Микола Костяк зупинився на актуальних питаннях області та надав відповідні доручення.

Зокрема, головам районних державних адміністрацій, міським головам разом із сільськими, селищними головами  у визначений термін необхідно визначитися з об’єктами, які втратили необхідність у добудові, та підготувати їх до приватизації через регіональне відділення Фонду державного майна України у Херсонській області, а також провести інвентаризацію об’єктів незавершеного будівництва з незначним відсотком будівельної готовності та вжити заходів щодо їх списання і демонтажу, вирішити питання щодо можливості перепрофілювання об’єктів незавершеного будівництва або здачі їх у концесію з метою добудови та використання для громадських потреб у сферах діяльності. Державному управлінню охорони навколишнього природного середовища в області – сформувати перелік природоохоронних об’єктів, добудова яких потребує першочергового фінансування і які мають пакет проектно-кошторисної документації, та надати відповідні пропозиції обласній державній адміністрації.

За рахунок коштів місцевих бюджетів та силами місцевих громад також необхідно виконати заходи з попередження затоплення населених пунктів області, поновити аварійні запаси будівельних і пально-мастильних матеріалів для ліквідації можливого затоплення під час пропуску льодоходу, повені та паводків.

Крім того, необхідно терміново передбачити кошти на фінансування спільних заходів Угоди у ході виконання місцевих бюджетів і розподілу залишків, які утворилися на 01 січня 2011 року, та активізувати роботу щодо залучення позабюджетних коштів для співфінансування спільних заходів Угоди.

Окремо голова обласної державної адміністрації зупинився на питанні щодо функціонування закладів культури у сільській місцевості та надав доручення головам районних державних адміністрацій, міським головам провести наради із сільськими, селищними головами щодо обговорення та визначення шляхів вирішення питань збереження закладів культури сільської місцевості, недопущення скорочення працівників та переведення їх на неповні тарифні ставки, покращення матеріально-технічного стану закладів культури сільської місцевості.

За матеріалами управління  у справах преси та  інформації  ОДА

Можливо буде цікаво:

  1. Відбулася чергова обласна селекторна нарада з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення
  2. Відбулася чергова обласна селекторна нарада з головами райдержадміністрацій та міськими головами міст обласного значення
  3. Губернатор Херсонщини провів чергову селекторну нараду
  4. Микола Костяк провів зустріч із головами галузевих профспілкових організацій області
  5. «Кількість чиновників на місцевому рівні буде теж скорочена”, – Микола Костяк
Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *