Питання та відповіді платникам податків щодо особливостей взяття на облік та реєстрації платників податків у форматі Податкового кодексу України заступника голови ДПА у Херсонській області Ярового І.І.:

Які вимоги щодо реєстрації осіб як платників податку на додану вартість? – Згідно статті 181.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.  № 2755-VI якщо загальна сума від здійснення операцій з постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню згідно з цим розділом, у тому числі з використанням локальної або глобальної комп’ютерної мережі, нарахована (сплачена) такій особі протягом останніх дванадцяти календарних місяців, сукупно перевищує 300 000 гривень (без урахування податку на додану вартість), така особа зобов’язана зареєструватися як платник податку в органі державної податкової служби за своїм місцезнаходженням (місцем проживання), крім особи, яка є платником єдиного податку.

У які терміни проводиться обов’язкова реєстрації особи як платника податку на додану вартість? – Відповідно до статті 183.2 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.  № 2755-VI у разі обов’язкової реєстрації особи як платника податку реєстраційна заява подається до органу державної податкової служби не пізніше 10 числа календарного місяця, що настає за місяцем, в якому вперше досягнуто обсяг оподатковуваних операцій, визначений пунктом 181.1 статті 181 Податкового кодексу України.          

Який порядок подання заяви про реєстрацію особи як платника податку на додану вартість до органів ДПС? – Згідно статті 183.7 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.  № 2755-VI заява про реєстрацію особи як платника податку подається особисто такою фізичною особою або безпосередньо керівником юридичної особи – платника (в обох випадках з документальним підтвердженням особи та повноважень) до органу державної податкової служби за місцезнаходженням (місцем проживання) особи. У заяві зазначаються підстави для реєстрації особи як платника податку.

Як визначити останній термін подання реєстраційної заяви ? – Згідно статті 183.6 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.  № 2755-VI якщо останній день строку подання заяви припадає на вихідний, святковий або неробочий день, останнім днем строку  вважається наступний за вихідним, святковим, або неробочим робочий день.

Які існують підстави для анулювання свідоцтва платника ПДВ? – Згідно статті 184.1 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.  № 2755-VI додано нові підстави для анулювання якщо: 1) господарським судом винесено ухвалу про ліквідацію юридичної особи – банкрута; 2) в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб – підприємців наявний запис про відсутність юридичної особи або фізичної особи за її місцезнаходженням (місцем проживання) або запис про відсутність підтвердження відомостей про юридичну особу; 3) обсяг постачання товарів/послуг платниками податку, зареєстрованими добровільно, іншим платникам податку за останні 12 календарних місяців сукупно становить менше 50 відсотків загального обсягу постачання.

Чи дійсні довідки про присвоєння ідентифікаційних номерів видані органами ДПС до 01.01.11? – Згідно статті 70.17 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.  № 2755-VI документи про реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб  платників податків та інших обов’язкових платежів, видані органами державної податкової служби у порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності Податковим кодексом України, вважаються дійсними для всіх випадків, передбачених для використання реєстраційних номерів облікових карток фізичних осіб, не підлягають обов’язковій заміні та є такими, що засвідчують реєстрацію фізичних осіб у Державному реєстрі фізичних осіб платників податків.

Чи можна внести до паспорту громадянина України дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру? – Відповідно статті 70.10 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р.  № 2755-VI органом державної податкової служби за місцем проживання фізичної особи – платника податків на прохання такої особи до паспорту можуть бути внесені (сьома, восьма або дев’ята сторінки) дані про реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру.

За матеріалами ДПА у Херсонській області

Можливо буде цікаво:

  1. В якому разі оподатковується дохід від продажу (обміну) будинку, квартири
  2. Податковий кодекс поліпшить адміністрування ПДВ
  3. Платники єдиного податку не являються платниками податку на додану вартість з операцій з постачання товарів та послуг
  4. Чи матиме право на формування витрат підприємство – платник податку на прибуток у разі придбання товарно-матеріальних цінностей у платників єдиного податку – фізичних осіб?
  5. Як обчислюватиметься оподатковуваний дохід СПД – фізичної особи на загальній системі оподаткування у 2011 році
Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *