Загальний обсяг міського бюджету скаладає 850,9 млн.грн., що на 42 млн. грн., або на 5 % більше, ніж у 2010 році. Загальний фонд становить 534,6 млн.грн., спеціальний – 51 млн.грн.

У зв’язку з реформуванням бюджетного та податкового законодавства, значно збільшена база і сума доходів міського бюджету. Вони становитимуть 69,5 млн.грн., це на 22,1 млн.грн. більше, ніж у 2010 році.

Зокрема, надходження складають:

— фіксований податок на доходи – 1,7 млн.грн.;

— збір за провадження деяких видів підприємницької діяльності – 4,4 млн.грн.;

— адмінштрафи , що накладаються адмінкомісіями – 200 тис.грн.;

— туристичний збір – 200 тис.грн.;

— плата за землю (збільшення відрахувань з 75% до 100% та проведення грошової  оцінки землі) – 52,1 тис.грн.;

— єдиний податок з доходів – 21,8 млн.грн.;

— екологічний податок  (збільшення відрахувань з 20% до 50%) – 4,5 млн.грн.

Перегляд ставок та відсотків відрахувань по цих доходах дав можливість збільшити планові показники у сумі 33,4 млн.грн.

Загальний обсяг видатків міського бюджету на 2011 рік затверджено у сумі 850,9 млн.грн. Запроваджено нові розміри мінімальної заробітної плати працівників бюджетних установ: з 1 січня – 941 грн., з 1 квітня – 960 грн., з 1 жовтня – 985 грн., з 1 грудня – 1004 грн. на місяць.

Видатки на проведення розрахунків за спожиті енергоносії розраховано, виходячи з обґрунтованих лімітів споживання та діючих тарифів, а також їх прогнозного зростання в середньому на 10,5 %.

Поточні видатки передбачено на рівні минулого року.

У проекті бюджету на наступний рік передбачається фінансування всіх існуючих державних та міських програм у сфері соціального захисту населення.

При цьому збільшується рівень фінансування окремих заходів щодо соціального захисту ветеранів, інвалідів, дітей.

За дорученням міського голови Володимира Сальдо, з урахуванням змін законодавства щодо дохідної частини бюджету, в міському бюджеті на 2011 рік на 64,9 % в порівнянні з 2010 роком збільшено фінансування галузі житлово-комунального  господарства. Воно складає 73,8 млн.грн. Зокрема, кошти розподіляються наступним чином:

— проведення заходів із забезпечення цілодобового водопостачання та поліпшення якості води – 11 млн.грн.;

— капітальний ремонт житлового фонду – 10,5 млн.грн.;

— зовнішнє освітлення міста, капітальний ремонт об’єктів зовнішнього благоустрою – 6,5 млн.грн.;

— благоустрій – 10 млн.грн.;

— співфінансування на будівництво житлових будинків для відселення мешканців з аварійних будинків «гнучкої конструктивної схеми» – 15 млн.грн.;

— реконструкція теплових мереж та обладнання – 6 млн.грн.

— ремонт доріг – 14 млн.грн.

Проект міського бюджету на 2011 рік пройшов ретельне опрацювання постійною депутатською комісією з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку. Як зазначив голова комісії Василь Федін, комісією проведено 6 засідань з цього питання. В опрацюванні видатків бюджету брав участь весь депутатський корпус, але основна увага приділена саме формуванню доходів бюджету.

В першу чергу, опрацьовано розмір фіксованого податку для громадян, ставки збору за провадження торговельної діяльності, ставки єдиного податку для фізичних осіб. Суттєвим джерелом наповнення бюджету 2011 є збір за провадження діяльності із забезпечення паркування транспортних засобів.

«Ці нововведення дадуть можливість наповнити бюджет», – наголосив В.Федін.

Значна увага приділена надходженням до бюджету від діяльності комунальних підприємств. Від рекламної діяльності планується отримати до бюджету 2 млн. 272 тис. грн.

9,6 млн. грн. заплановано отримати від продажу комунального майна, перелік такого майна чітко визначений.

Міський голова Володимир Сальдо наголосив на важливості прийняття міського бюджету на наступний рік. «Така можливість, завдяки конструктивній діяльності Президента і Уряду країни, виникла в нас вперше за останні декілька років. Ми входимо у новий рік із затвердженим бюджетом». Міський голова також повідомив, що міський бюджет збалансований таким чином, аби забезпечити фінансування всіх галузей економіки міста. Особливість його полягає у суттєвому в порівнянні з минулим роком збільшенні фінансування житлово-комунального господарства та розвитку міської інженерної інфраструктури.

Можливо буде цікаво:

  1. Чи необхідно приватному підприємцю сплатити податок з доходів фізичних осіб за отриманий дохід, від здійснення діяльності, не зазначеної в Свідоцтві про сплату єдиного податку ?
  2. Ухвалені зміни до міського бюджету
  3. Чи може фізична особа – підприємець, платник фіксованого податку, здійснювати діяльність поза межами ринку?
  4. Новий Податковий кодекс не заважає підприємцям реєструватись
  5. Виконкомом Херсонської міської ради на минулому тижні оголошено 32 тендери на 2011 рік
Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *