Сьогодні, 12 листопада 2010 року, міський голова та депутати міської ради офіційно набули повноваження.

Як і передбачено Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» І сесію міської ради VI скликання скликано на підставі постанови Херсонської міської виборчої комісії від 11 листопада 2010 року.

У пленарному засіданні І сесії міської ради взяли участь депутати міської ради  VІ  скликання, голова обласної державної адміністрації Микола Костяк, члени міської та районних у місті  виборчих комісій, Почесні громадяни м. Херсона, члени виконкому міської ради, заступники міського голови, голови районних у місті, селищних та сільської рад, начальники управлінь і відділів міської ради, керівники підприємств, установ та організацій міста, представники духовенства, правоохоронних органів та засобів масової інформації.

Сесію відкрила голова міської ТВК Інна Поляренко. До порядку денного І сесії були внесені питання щодо підсумків виборів міського голови і визнання його повноважень та про підсумки виборів депутатів міської ради VI скликання і визнання їх повноважень.

І.Поляренко ознайомила присутніх з результатами виборів міського голови, встановлених на підставі протоколів районних у місті виборчих комісій, та повідомила, що за підсумками голосування по одномандатному виборчому округу обраним Херсонським міським головою  визнано Сальдо Володимира Васильовича.

Під звуки маршу до сесійного залу увійшли курсанти морського інституту, які внесли Статут територіальної громади, на якому, відповідно до статті 32 Статуту, новообраний міський голова склав Присягу, після чого отримав посвідчення. Символічний ключ від міста Володимир Сальдо отримав від  засновника міста – Світлішого князя Григорія Потьомкіна, в ролі якого виступив молодий актор Херсонського обласного академічного музично-драматичного театру  ім.М.Куліша Іван Безсмолий.

Зі словами привітання звернувся до Володимира Сальдо та депутатів міської ради Архієпископ Херсонський і Таврійський Іоанн, який подарував міському голові подарункове видання Біблії. «Нехай ця свята книга допомагає Вам і  в особистому житті, і в громадському», – зазначив Архієпископ.

Голова міської територіальної виборчої комісії І.Поляренко оголосила також про визнання повноважень депутатів міської ради VI  скликання, обраних у багатомандатному та одномандатних (мажоритарних) виборчих округах. На сесії визнано повноваження 76 новообраних депутатів міської ради: 45 – від Херсонської міської організації Партії регіонів,  10 – від Херсонської міської організації партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», 5 – від Херсонської міської організації Комуністичної партії України, 4 – від Херсонської міської організації  Політичної партії «Фронт Змін», 3 – від Херсонської міської організації  політичної партії «Третя сила», 3 – від Херсонської міської організації  Політичної партії «Вітчизна», по 2 – від Херсонської міської організації  політичної партії «Сильна Україна» та Херсонської міської організації  Політичної партії «УДАР» Віталія Кличка, по 1 – від Херсонської міської організації  Народної Партії та Херсонської міської організації  політичної партії «Союз Лівих Сил».

Міський голова В. Сальдо вручив депутатам відповідні посвідчення та нагрудні знаки.

Відповідно до статті 26 Статуту територіальної громади, депутати склали Присягу, текст якої зачитала Галина Гривняк, депутат міської ради багатьох скликань.

Виступаючи на пленарному засіданні міської ради та звертаючись до депутатів, Володимир Сальдо наголосив на відповідальності кожного обранця за виконання своїх програм та запропонував забути про політичні протиріччя, про власні інтереси і амбіції та об’єднатися навколо головної програми –  програми розвитку Херсона. «Адже є речі, важливіші за політику, – наголосив він. – Це, перш за все, люди, відкритість, доступність і, головне, професіоналізм. Саме це має стати основою нашої роботи. А головною ідеологією – інтереси Херсона». Міський голова також підкреслив, що серед нового складу депутатів міської ради немає суперників. «Усі ми любимо рідне місто. А змагатися давайте в ідеях і пропозиціях, спрямованих на те, аби зробити наше місто більш комфортним і для життя, і для роботи». В. Сальдо висловив впевненість в ефективності діяльності новообраної міської ради.

Про об’єднання всіх політичних сил заради вирішення нагальних питань Херсона говорив і голова обласної державної адміністрації Микола Костяк. Він привітав міського голову та депутатів міської ради з набуттям повноважень та підкреслив, що лише спільна робота ради, а не політичні протиріччя, може дати ефективні результати.

Після цього міська рада приступила безпосередньо до роботи у форматі пленарного засідання. До порядку денного сесії увійшло 4 питання:

1.  Про утворення постійних комісій міської ради VІ скликання.

2.  Про обрання секретаря Херсонської міської ради.

3.  Про обрання голів постійних комісій міської ради та   затвердження їх складу.

4.  Про умови оплати праці міського голови.

Для забезпечення безперервної роботи Херсонської міської ради, прискорення формування її органів, за пропозицією міського голови рада вирішила І сесію  міської ради  VІ скликання провести у форматі двох пленарних засідань.

Під час першого пленарного засідання прийнято рішення про утворення постійних комісій  міської ради VІ скликання:

– мандатної, з питань депутатської діяльності, етики, законності, правопорядку, прав людини;

– з питань планування, фінансів, бюджету та соціально-економічного розвитку;

– з питань містобудування, архітектури та регулювання земельних відносин;

– з питань житлово-комунального господарства, благоустрою та інженерної інфраструктури;

– з питань освіти, культури, туризму, спорту та у справах молоді;

– з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення;

– з питань промисловості, підприємництва, торгівлі, транспорту та сфери послуг;

– з питань комунальної власності, регуляторної політики, інвестицій, енергозбереження та охорони навколишнього середовища.

Максимальний склад кожної з постійних комісій визначено у кількості 15 депутатів, мінімальний – 5 депутатів.

За це рішення проголосували 63 депутати із 71, що зареєструвалися.

У зв’язку з тим, що інші питання порядку денного потребують певного опрацювання, міський голова оголосив перерву в роботі І сесії, під час якої  протягом 3-х днів депутати мають визначитися і  надати до відділу з питань депутатської діяльності апарату міської ради  пропозиції щодо затвердження їх у складі однієї із постійних комісій  міської ради.

Лариса Ившина
ljn6317@gmail.com
Украинская журналистка и общественный деятель, главный редактор газеты ПостФактум.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *